sevenkeys byt

Správa pronájmu bytu na Airbnb od A po Z

Máte zájem o správu bytu? Co Vás čeká od prvního kontaktu až po příjezd prvních hostů

 

První kontakt

Většinou nás klienti kontaktují telefonicky. Nejdůležitější je pro nás lokalita, pokud se byt nachází v centru, požádáme o fotografie, protože druhé důležité kritérium je vybavení bytu. Zde jsou dvě možnosti:

  1. Byt je pěkně zařízen a není potřeba v něm nic měnit
  2. Byt potřebuje změny interiéru, aby odpovídal standardům Seven Keys

V případě druhé možnosti nabídneme klientovi služby našich designérů, kteří umí zázraky. I s omezeným rozpočtem dokáží proměnit byt tak, aby turisty zaujal. V případě, že majitel bytu s úpravami bytu nesouhlasí, nemůžeme vzít takový byt do správy. Ve většině případech ale klienta přesvědčí čísla. Máme data, která dokazují, že pěkně vybavený byt dosahuje o 40 – 60 % vyšší příjmy.

První hosty lze očekávat doslova hned. Pak už je vše na Seven Keys a majitel se nemusí vůbec o nic starat.

Porovnání příjmů a výnosů z krátkodobého pronájmu bytu na Airbnb

Kalkulace příjmů z krátkodobého pronájmu

Pro klienty připravujeme kalkulaci potenciálních příjmů z krátkodobého pronájmu a nákladů. Do správy bereme pouze ty byty, o kterých jsme si jisti, že budou na trhu krátkodobých pronájmů úspěšné. V opačném případě doporučíme majiteli raději dlouhodobý pronájem.

Porovnání příjmů a výnosů z krátkodobého pronájmu oproti dlouhodobého pronájmu

Vybavení bytu

Při návštěvě bytu kromě konzultace ohledně designu informujeme klienta o věcech, které by neměly v bytě chybět: fungující wifi, základního vybavení kuchyně (elektrospotřebiče, nádobí, apod), žehlička a žehlicí prkno (často lidé jezdí na služební cesty a potřebují si přežehlit oblečení), čtyři sety ložního prádla a uzamykatelný prostor na uskladnění povlečení a ručníků (komora, skříň, či plastová krabice se zámečkem). Dále doporučujeme instalaci detektoru CO v bytech s plynovým kotlem.

byt Sevenkeys na krátkodobý pronájem

Moderní jídelna po zásahu našich designérek v bytě pro krátkodobé pronájmy

Pronájem přes Airbnb a maximalizace zisků

Po podepsání smlouvy necháme apartmán nafotit profesionálním fotografem, vytvoříme profil na Airbnb, navrhneme cenovou strategii na celý rok přičemž bereme v úvahu sezónost, důležité svátky a akce, kdy je poptávka vysoká, tudíž můžeme ceny zvýšit. Dále s cenami během roku hýbeme tak, abychom zajistili klientům nejvyšší možný příjem.

Zákonné povinnosti

Před samotným počátkem pronájmu vyřídíme za majitele na městské části přihlášení k placení lázeňských poplatků a také byt přihlásíme na cizinecké policii. Klientovi dáme přístupová hesla na náš intranet, kde může průběžně sledovat přibývající počet rezervací, vidí také částku, kterou hosté za pobyt platí. Klient si přes intranet může zarezervovat byt pro svoje vlastní využití.

Váš byt, naše starost

Jakmile je vše připraveno, můžeme začít s pronájmy. První hosty lze očekávat doslova hned. Pak už je vše na Seven Keys a majitel se nemusí vůbec o nic starat. Seven Keys komunikuje s hosty, zajišťuje předávání klíčů, servis 24 (zabouchnuté klíče, výpadek elektřiny, apod.), úklidy, čisté ložní prádlo, doplňování produktů, drobné opravy, vedení knihy hostů, hlášení turistů na cizinecké policii, atd.

Majitel bytu bezstarostně vydělává, peníze z pronájmu mu chodí na jeho účet vždy do pěti dnů od příjezdu hostů. Mnoho z našich klientů žije v zahraničí a v Praze tráví pouze několik týdnů v roce. Postaráme se mimojiné i o takové věci, jako je revize komínu, plynu či servis kotle, komunikaci s SVJ apod., a to vše v rámci kompletního servisu.

 

Pronajímejte svůj byt se Seven Keys a vydělávejte bez starostí. S námi máte jistotu nejvyšších možných příjmů a naprosto profesionálního servisu.

 

0 7139